اسکوتر_برقی

تکنولوژی تا کجا؟؟

تکنولوژی تا کجا؟؟؟

در دنیای امروز شما چقدر از تکنولوژی بهره مندید؟

از آنجائیکه مجموعه رایان هابی به دنبال ارائه محصولات سرگرمی هوشمند همراه با تکنولوژی روز (منجمله انواع اسکوتر برقی، انواع کوادکوپتر و ماشین آرسی ) می باشد، سعی کردیم به موضوع پیشرفت تکنولوژی بیشتر بپردازیم.

زمانی سرگرمی کودکان بازی در کوچه و خیابان و حیاط خانه ها و نهایتاً پارکها و سینماها بود، چندی پیش با پیشرفت تکنولوژی این تفریحات با تغییر بزرگی مواجه شد، اینترنت، بازی های رایانه ای و … که این موضوع خوشایند خانواده ها نبود.

هر روز از فعالیت کودکان ما کاسته می شد و شاهد افسردگی و گوشه گیری، چاقی های مفرط و عدم برقراری روابط اجتماعی در عزیزانمان و حتی بزرگترها می شدیم.

در این میان عده ای از فعالان در این عرصه به فکر چاره افتادند تا علاوه بر بهبود کیفیت سرگرمی کودکان به وضعیت اقتصادی نیز کمک شایان توجهی داشته باشند.

از اینرو در چند سال اخیر با موج بالای تولید لوازم سرگرمی هوشمند مانند انواع اسکوتر برقی، کوادکوپتر و ماشین آرسی های متنوع مواجه شدیم.

و اکنون نیز رباتهای جدید سرگرمی مانند سگ رباتیک زومر، گربه رباتیک زمر، پونی زمر و …. وارد بازار شده اند.

حال میخواهیم بررسی کنیم تا ببینیم این تکنولوژی تا کجا پیش می رود.

برای این منظور بهتر است نگاهی دقیق به معنا و مفهوم تکنولوژی داشته باشیم.

تکنولوژی یا فناوری شیوه و شگرد ساخت و کاربرد ابزار، دستگاه‌ها، ماده‌ها و فرایندهایی است که معضل های انسان را برطرف می کند

از منظر فن سالاران، تکنولوژی ابزار یا فرآیندی است که برای ساختن محصولات بهتر به کار گرفته می شود.

اما از نظر اهل علم، تکنولوژی محصول نهایی تحقیقات یا همان دانش فنی و اطلاعاتی است که می تواند به محصولی تجاری تبدیل شود.

سازمان ملل متحد، تکنولوژی را به عنوان مجموعه اطلاعات، مهارتها، روش ها و ابزار لازم برای ساختن محصولات مورد نیاز و کاربرد آنها و یا تامین خدمات مفید و مورد نیاز پذیرفته است.

تکنولوژی و تکنیک های به کارگیری ابزار همواره نقش مهمی در تحولات زندگی بشر داشته است.

گاه تحولات تکنولوژیک چنان زندگی بشر را تحت تاثیر قرار می دهد که برخی از متفکران و جامعه شناسان اساس تاریخ بشریت را بر اساس نوع ابزاری که تولید کرده طبقه بندی می کنند.

اما انقلاب تکنولوژیک جریانی است که از دو قرن پیش تاکنون دگرگونیهای عمیقی در دنیا به وجود آورده است . جریان صنعتی شدن ، رشد شهرنشینی ، افزایش تولید ، گسترش وسایل ارتباطی و … تنها جلوه های خارجی یا پدیده های ظاهری انقلاب صنعتی محسوب می شوند.

زندگی خانوادگی ، زندگی مذهبی ، ادبیات ، هنر ، ایستارهای سیاسی و غیره ، همه و همه عمیقاً و سریعاً در مدت زمان کوتاهی دستخوش دگرگونی قرار گرفته اند و هنوز نیز هم انقلاب تکنولوژیک ادامه دارد : جامعه روستائی را دگرگون می سازد ، فرهنگهای سنتی کهن را از هم می پاشد و راه توسعه اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی را برای کشورها می گشاید .

از طرف دیگر وسایل ارتباط جمعی بر زندگی خصوصی و کانونهای خانوادگی ما مسلط و چیره شده است و بزودی نیز سیستمی قوی از ماهواره ها کره خاکی را احاطه خواهد کرد که در قالب شبکه ای وسیع از ارتباط راه دور نه فقط به ما امکان تماس فوری با سایر نقاط زمین را می دهد ، بلکه اطلاعات مختلفی را هم می تواند در اختیار ما بگذارد . بنابراین انقلاب تکنولوژیک به این زودی پایان نخواهد گرفت و ادامة آن اجتناب ناپذیر است .

یکی دیگر از مسائلی که تحت تاثیر شدید این پیشرفت قرار خواهد گرفت لوازم سرگرمی هوشمند خواهد بود.

بسیاری از ما زمانی که برای اولین بار با کوادکوپتر و یا اسکوتر برقی مواجه شدیم بسیار حیرت زده شدیم و بازی های دوران کودکی خود را با اسباب بازی های کودک خود مقایسه کردیم.

مطمئناً همانطور که مشهود است کوادکوپتر هایی که امروز در بازار دیده می شود از کوادکوپتر های سال پیش بسیار پیشرفته تر شدند پس باید در انتظار رباتهای پرنده شگفت انگیز تری باشیم.

همچنین این اسکوتر برقی های مهیج که به صورت دو چرخ و تک چرخ، بادسته و بدون دسته، در طرح ها و رنگهای مختلف در گوشه و کنار پارک ها و خیابان ها دیده می شوند در آینده با چه پیشرفت هایی می توانند مواجه شوند.

رباتهای کوچکی که می توانند جای حیوانات خانگی را پر کنند تا چه حد می توانند جروی از لوازم سرگرمی کودکان ما باشند و  تا کجا پیشرفت خواهند داشت.

یکی از موضوعاتی که میخواهیم به آن بپردازیم این است که آیا کوادکوپتر می تواند وسیله مناسبی برای سرگرمی فرزندان ما باشد؟

اگر این موضوع برایتان جالب است بر روی آن کلیلک کنید.

رایان هابی سعی دارد بهترین و با کیفیت ترین لوازم سرگرمی هوشمند را برای شما عزیزان گردآوری کند.

با رایان هابی دنیاتو متفاوت کن.

 

اخبار مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

*

code