فانتوم-4-و-فانتوم-4-پرو

فانتوم 4 و فانتوم 4 پرو

فانتوم 4 و فانتوم 4 پرو

در این جا قصد داریم که به تفاوت فانتوم 4 و فانتوم 4 پرو بپردازیم.

کارشناسان رایان هابی با قصد راهنمایی مشتریان برای خرید کوادکوپتر حرفه ای این مطالب را برای شما عزیزان فراهم نموده اند. لازم به ذکر است قیمت کوادکوپتر فانتوم و دیگر محصولات حرفه ای در سایت عنوان نشده است و آن نیز به این خاطر است که ما این مظالب را صرفاً جهت اطلاع شما عزیزان گردهم آوری کردیم. و رایان هابی فقط فروش کوادکوپتر های هابی را دارد.

در ابتدا باید  گفت که کمپانی بنام و معروف DJI ، فانتوم های پرنده جی پی اس داری را طراحی ، تولید و روانه ی بازار کرد که در نقطه به نقطه ی دنیا ، طرفداران مخصوص به خودشان را دارا هستند .

فانتوم ها دارای مدل های مختلفی بوده و هستند که می توان به طور دقیق گفت فانتوم 1 ، فانتوم 2 ، فانتوم 3 و فانتوم 4 تاکنون توسط کمپانی روانه بازار جهانی شده است که هر کدام از این فانتوم ها خود نیز دارای مدل های متعددی هستند .

به طور مثال فانتوم 3 دارای 4 مدل فانتوم 3 استاندارد ، ادونس ، 4K و پروفشنال می باشد .

تفاوت فانتوم 4 و فانتوم 4 پرو در چیست؟

لازم به ذکر است که تفاوت اصلی فانتوم 4 و فانتوم 4 پرو در نحوه تصویر برداری آن است که فانتوم 4 پرو ، تصویر برداری هوشمندی را نسبت به سری فانتوم 4 آن در سطح بالا تری انجام می دهد .و دوربین آن به صورت 4K/60FPS با نرخ بیت 100MBPS و20 مگا پیکسل می باشد که به وضوح تصاویر بهتری ارائه می دهد  .

از دیگر تفاوت های فانتوم 4 و فانتوم 4 پرو در سنسور های عدم برخورد با موانع است که در ابتدا باید بگوییم که محدوده تشخیص مانع رنجی است که از آن فاصله سنسور های عدم برخورد با موانع قابلیت شناسایی داشته است و پرنده را از هرگونه اصابت ضربه ایمن و مصون نگه می دارند که این محدوده در فانتوم 4 معادل 7/15 متر بوده که در فانتوم 4 پرو این محدوده گسترده تر شده و معادل با 7/30 متر شده است .

که این سنسور ها ، کمک می کند تا پرنده موانع را تشخیص داده و از برخورد به موانع جلوگیری می کند . در Phantom 4 این سنسور ها فقط در جلوی پرنده وجود دارد اما در فانتوم 4 پرو این سنسور ها به کناره های چپ و راست و پشت پرنده نیز اضافه شده است که تصویربرداری زمان پرواز برای تشخیص موانع در 5 جهت را دارا میباشد که تا فاصله ی 30متری در تمام جهت ها کار می کنند .

در فانتوم 4 ، برد رادیویی به صورت افقی قرار گرفته است که معادل 5 کیلومتر است و کاربران می توانند پرنده را تا این برد از خود دور سازند اما این برد رادیویی در فانتوم 4 پرو به 7 کیلومتر افزایش پیدا کرده است که برد قابل توجهی است .

از دیگر تفاوت های فانتوم 4 با فانتوم 4 پرو ، در تایم پرواز آن ها است که این تایم پروازی اگر در بهترین شرایط و موقعیت قرار بگیرد با یک باتری حداکثر به 28 دقیقه می رسد اما این تایم در فانتوم 4 پرو ، که به بیش از 30 دقیقه افزایش پیدا کرده است .

همیشه فرکانس رادیو کنترل ، در فانتوم 4 ، بر روی 2/4 GHz قرار داشته است اما کاربر می تواند فرکانس رادیو کنترل در فانتوم 4 پرو را بر حسب نوع نیاز خود بین 2/4 و 5/8 GHz تغییر دهد که فرکانس دوم بسیار کارآمد و قوی تر است .

نوع شاتری که در فانتوم 4 مورد استفاده است الکترونیکی است  که یک شاتر الکتریکی ممکن است هنگام تصویربرداری از اشیای متحرک اختلالاتی مثل ژلو ایجاد کند در صورتی که این شاتر در فانتوم 4 پرو ، از نوع مکانیکی آن می باشد که شاتر مکانیکی از این پدیده جلوگیری می کند و تصاویر با کیفیت بالایی را تضمین می کند .

گفتنی است  در فانتوم 4 ،  سنسور به کار رفته CMOS”1/23 و لنز آن f 2/8  می باشد اما در فانتوم 4 پرو ، سنسور آن CMOS”1 ، و لنز به کار رفته در آن f 2/8-f11 است و همچنین فانتوم 4 پرو به یک سنسور 1 اینچی 20 مگاپیکسلی مجهز است .

موارد ذکر شده برای افرادی مناسب و کار آمد است که از دوربین پرنده برای کارهای تخصصی می خواهند بهره ببرند .

از دیگر تفاوت های این فانتوم ها در بیشترین نرخ انتقال ویدئویی آن است که در فانتوم 4 ، معادل 60 و در فانتوم 4 پرو این نرخ چیزی بالغ بر 100 Mbps می باشد . مود ضبط ویدئویی این فانتوم ها  ، در فانتوم 4 H/264 و در فانتوم 4 پرو H/264 H/265 است . گفتنی است که فانتوم 4 پرو ، تصاویر شفاف تری را فراهم میکند زیرا سنسور دوربین این فانتوم قبل از پرواز بزرگ تر شده است و همچنین در هنگام فیلم برداری ، اجازه عکس برداری را فراهم کرده است .

مطالب گفته شده چکیده ای از تفاوت های فانتوم 4 با فانتوم 4 پرو بود که هدف آشنایی بیشتر کاربران با این فانتوم ها است .

در نهایت لازم است بدانید برای خرید کوادکوپتر های حرفه ای و استفاده از آنها نیاز به داشتن مجوز هستیم. بسیاری از کوادکوپتر های نیمه حرفه ای دارای قابلیت تعویض دوربین هستند و بسیاری از اپراتورها برای پایین آوردن قیمت کوادکوپتر خود از کوادکوپترهای هابی استفاده می نمایند و با تعویض دوربین و افزایش کیفیت تصویر بردادری اقدام به خرید کوادکوپتر هابی می نمایند.

شما نیز می توانید برای خرید کوادکوپتر به لینک زیر مراجعه بفرمایید و انواع کوادکوپتر های مجموعه را مشاهده نمایید.

https://www.hobbyryan.com/product-category/%DA%A9%D9%88%D8%A7%D8%AF%DA%A9%D9%88%D9%BE%D8%AA%D8%B1/

با رایان هابی دنیاتو متفاوت کن!!!

 

منبع: رایان هابی            مرجع: کوادکوپتر

 

اخبار مرتبط

دیدگاه ها (2)

داوود

ندارید چرا برای فروش؟

دیدگاه خود را بیان کنید

*

code