مهارت-آموزی-در-هدایت-کوادکوپتر

مهارت آموزی در هدایت کوادکوپتر

مهارت آموزی در هدایت کوادکوپتر

توضیحاتی مختصر در خصوص مهارت آموزی در هدایت کوادکوپتر

اکثر اپراتورهایی که پس از خرید کوادکوپتر نیاز به راهنمایی بیشتر به هدایت کوادکوپتر خود دارند در این بخش می توانند نحوه پرواز کوادکوپتر را  بدون این که به آن صدمه بزنند را بدانند و در آن مهارت پیدا کنند و به چگونگی هدایت کردن آن توجه نمایند.

۱. عملکرد رادیو کنترل را برسی‌ کنید

اولین اقدام در جهت یادگیری چگونگی نحوه پرواز ، این است که باید عملکرد رادیو کنترل را بررسی نمایید . گام اول برای شروع پرواز با کوادکوپتر ، این است که باید شروع پرواز خیلی به آرامی صورت پذیرد و در گام دوم باید سرعت حرکت پروانه ها را به آهستگی افزایش دهید و در گام بعدی ، لازم است جوی استیک ها یا همان دسته های تغییر جهت را به آرامی امتحان کنید . برای مثال شما تمایل دارید که کوادکوپتر به سمت چپ حرکت کند کافیست که شما دسته را به سمت چپ تغییر دهید و ببینید که کواکوپتر به همان جهتی که شما برایش تعیین کردید حرکت می کند یا خیر که البته باید این نکته را توجه داشته باشید که در تمام این مدت ، کوادکوپتر روی زمین قرار دارد و شما همزمان سرعت پروانه هارو روی ۱۰% چرخش نگاه داشتید  .

۲. کوادکوپتر تان را بشناسید

دومین اقدام در جهت یادگیری چگونگی نحوه پرواز ، این است که شما لازم است کوادکوپتر خود را شناسایی کنید یعنی دقیقا به کوادکوپتر‌ها مثل ماشین‌ها فکر کنید  که هر مدل شتاب و حساسیت منحصر به فرد خود را دارند . بعد از این که جهت ها را امتحان کردید در این مرحله لازم است مقداری گاز بدهید و فشار روی پروانه ها را افزایش دهید که این کار سبب می شود کوادکوپتر نزدیک به 10 سانتی متر از زمین جدا شود . برای این که چابکی و تیزی کوادکوپتر دستتان بیاید کافی است که همان جهت ها را دوباره امتحان کنید بعد از ان که کوادکوپتر به پرواز در آمد اگر حس کردید کنترل پرنده از هدایت شما خارج است خیلی سریع  جوی استیک سمت چپ را تا انتها به پایین فشار دهید این کار باعث کاهش سریع فشار روی پروانه ها و فرود آمدن پرنده است .

۳.حالا پرنده را بالاتر ببرید

بعد از دومین مرحله که عکس العمل کوادکوپتر را به طور کامل شناسایی کردید حالا نوبت به بالا بردن کوادکوپتر حدود 1 متر بالای سطح زمین می رسد وقتی کوادکوپتر را تا این ارتفاع بالا بردید کنترل کردن آن کمی آسان تر می شود . زیرا در این ارتفاع تلاطم جریان هوا کمتر است حالا مجددا تمرین های مرحله 2 را تکرار کنید .

۴. تمرین فرودگاه

در این مرحله بایستی در اطرافتان به عنوان هدف چند نقطه را علامت گذاری کنید و بعد کوادکوپتر را از یک نقطه بلند کنید و روی نقط بعدی فرود بیاورید، این کار را انقدر تکرار کنید تا دقت پرواز و فرود آوردنتان زیاد شود .

۵.جهت‌های چرخش

در جهت های چرخش ، باید عادت کنید به کوادکوپتر تغییر جهت دهید به این معنی که وقتی کوادکوپتر در هوا به طور ثابت قرار دارد آن را حول محور ی از چپ به راست و برعکس بچرخوانید و در مرحله بعد کوادکوپتر را از سطح زمین بلند کنید یکی‌ از پروانه ها را در نظر بگیرید، حالا همنیطور که کوادکوپتر در هوا معلق هست، آن پروانه‌ای که نشان کردید را به جهت ساعت ۱۰ بچرخوانید. حالا دوباره آن را به جهت ساعت‌های دیگر بچرخوانید. این کار را ادامه دهید تا زمانی که حس کردید آماده برای مرحلهٔ بعدی هستید .

۶. دماغهٔ کوادکپتر در پرواز (هد کوادکوپتر)

در توضیح دماغهٔ کوادکوپتر باید گفت که اصطلاحی رایج در بین خود خلبانان است که در این جا منظور از دماغه در پرواز این است که دماغهٔ کوادکوپتر به سمت شما باشد. این تمرین برای این می باشد  که توانا ییتان  را برای حفظ تعادل کوادکپتر در حال پرواز بالا ببرید که  این مرحله مقداری مشکل تر از مرحله‌های قبل است بعد که دماغه ی کوادکوپتر را به سمت خود چرخاندید باید برای پرواز آماده شوید که باید فشار پروانه ها را به وسیله ی دسته ی تغییر جهت ، به سمت چپ زیاد کنید تا کوادکوپتر از سطح زمین فاصله بگیرد . در این حالت که دماغه به سمت شماست ، جهت‌ها هم بر عکس کار می‌کنند ، یعنی‌ وقتی‌ دسته رو به سمت راست متمایل کنید کوادکوپتر به سمت چپ میرود و برعکس ، و اگر دسته رو به سمت عقب متمایل کنید کوادکوپتر به سمت جلو حرکت خواهد کرد و برعکس .

۷. تمرین فرودگاه وقتی‌ دماغه بسمت شماست

تمرین فرودگاه وقتی‌ دماغه بسمت شماست یکی از سخت ترین قسمت تمرین ها است . دقیقا همان کاری را باید بکنید که درمرحله ۴ میکردید ولی‌ با این فرق که دماغه کوادکوپتر بسمت شما باشد .

۸ . و تمام..

پرواز با کوادکوپتر اصلا پیچیده نیست اگر مراحلی که گفته شد را خوب به خاطر بسپارید می توان گفت که شما خلبان نیمه حرفه ای هستید که گفتنی است هر چه مراحل به سمت پایین بیاید مشکل تر می شود برای یادگیری بیشتر وقت شما را می گیرد پس به طور کلی هنگامی که پرواز می‌کنید، ۵۰% روی نقاط ضعفتون تمرین کنید ، و ۵۰% دیگر رو هرجوری لذت میبرید پرواز کنید که این تمرینات برای شما خسته کنند نباشند .

اگر هنوز کواد نخریدید می توانید برای خرید کوادکوپتر به لینک زیر مراجعه بفرمایید و انواع کوادکوپتر های مجموعه رایان هابی را مشاهده نمایید.

خرید کوادکوپتر

با رایان هابی دنیاتو متفاوت کن!!!

 

منبع: رایان هابی            مرجع: کوادکوپتر

 

اخبار مرتبط

دیدگاه ها (5)

rastak

خیلی سخته :((((((

amin

salam
amozesh hozori misheh biyam onja??

reza

آبجی شما خودتونم بلدی آموزش بدی؟

دیدگاه خود را بیان کنید

*

code