هلی-شات

هلی شات

هلی شات

توضیحاتی مختصر درخصوص هلی شات ها 

از دیر باز تا کنون ، پرواز برای تمامی انسان ها آرزو و به نوعی حسرت بوده است امروز تجربه‌ی پرواز و تماشای آنچه آرزو داریم، به آسانی توسط هلی شات ها امکان‌پذیر است که در تعریف هلی شات باید گفت هلی شات به مجموعه تصاویر و عکس هایی گفته می شود که توسط پرنده های دوربین دار از ارتفاع بالا گرفته و ضبط می شود پس در نتیجه در یک تعریف کلی می توان گفت هلی شات یک وسیله پرنده می باشد که به کمک پروانه هایی که در روی آن قرار داده شده و به وسیله کنترل از راه دور هدایت می شود و از ارتفاعات تصویر برداری می کند که البته این ارتفاعاتی که توسط هلی شات تصویر برداری می شود بستگی به نیاز کاربر یا کارفرما دارد .

هلی شات چیست؟

لازم به ذکر است که فیلم برداری هوایی نیز ، زیر شاخه ای از هلی شات به حساب می آید فیلم برداری یا تصویر برداری هوایی تکنیکی است که در آن عمل گرفتن تصاویر با استفاده از دوربین های دیجیتال مد نظر است؛ که با توجه به تغییر سیستم دوربین ها به دیجیتال در این زمانه به لحاظ کاربردی استفاده بیشتری دارند .

عکسبرداری هوایی شامل عکسهای هوایی معمولی، موزاییکی و پانوراما می باشد که امروزه هلی شات به صنعتی بسیار پر درآمد تبدیل شده است و در عین حال عده ی کثیری از افراد ، این زمینه را برای کسب درآمد انتخاب کرده اند .

به عبارتی ساده تر می توان این طور بیان کرد که اپراتور ، به کمک یک رادیو کنترل  پرنده دوربین دار را می تواند در هر ارتفاعی از زمین و در فواصل مکانی مختلف بفرستد و بسته به نیاز آن شخص پس از انتخاب و تمرکز بر روی سوژه مورد نظر عکس و یا ویدئو خود را ثبت و ضبط نماید .

این کوادکوپتر ها یا هلی شات ها یا به عبارتی پرنده های بدون سر نشین دارای جی پی اس ، اقدام به انجام پروژه های هلی شات همراه با الگوریتم های بسیار اصولی و دقیق می کنند .

هلی شات ها بدون کوچک ترین لرزش یا ارتعاشی یا حرکات اضافه در دوربین اقدام به ضبط تصاویر می کنند که ضبط همین تصاویر بسیار ثابت و ویدئو هایی با میزان حرکت های استاندارد از مهم ترین اهداف هلی شات ها می باشد .

در اینجا لازم است که تعریف مختصری در رابطه با گیمبال دوربین کوادکوپتر داشته باشیم چرا که دور بین های تعبیه شده در چنین پرنده های بدون سرنشینی مجهز به گیمبال هستند که گیمبال قطعه ای است که مکمل دوربین بوده و خروجی کار بسیار تمیز و با کیفیتی را برای شما به ارمغان می آورد چرا که تمامی لرزش و حرکات اضافه دوربین را در حین پرواز کاملا مهار کرده است .

حرکات درست دوربین از موارد بسیار مهم در هلی شات ها می باشد که شامل : چرخش حول محور عمودی ، طولی و عرضی است . زمانی می توانید از این کار بهترین نتیجه را بگیرید که حرکات به موقع دوربین در کنار کیفیت بالای دوربین و عدم وجود هر گونه لرزش و یا حرکتی باشد .

هیچ چیز از لنز دوربین این پرنده بدون سرنشین جی پی اس دار ، در امان نمی ماند همین امر سبب شده است که از این پرنده برای اوامر مختلفی نظیر : تولید فیلم های تبلیغاتی و صنعتی ،  پالایشگاه ، نیروگاه ، بنادر ، پروژه های عمرانی ، پیشرفت پروژه ، سینمایی و تلویزیونی ، خط تولید یک کارخانه  از تصویر برداری و عکاسی هوایی استفاده می شود . در بسیاری از فیلم ها و یا تبلیغات بازرگانی و تجاری صحنه هایی هوایی به چشم می خورد که این موضوع نشاندهنده ی پیشرفت روز افزون این زمینه است .

میزان تایم پرواز ، ارتفاع ، زاویه دوربین و انجام پروژه های هلی شات همگی می توانند به نسبت نیاز کاربران متغییر و متفاوت باشند . برای تبلیغات در کار خود و پیشرفت کاری و به طور کلی برای بهتر دیده شدن در شغل و حرفه و تجارت خود ، می توانید از هلی شات کمک بگیرید زیرا هلی شات ها ، آمیزه ای از هنر و خلاقیت ، دانش و سلیقه است و در زندگی تک تک افراد ، فواید قابل توجهی دارد .

انجام تصور برداری به وسیله ی این پرنده های بدون سرنشین جی پی اس دار کاری بسیار راحت و در عین حال مهیج است چرا که افراد مبتدی به آسانی می توانند نحوه استفاده از آن را بیاموزند و به خلق تصاویری ناب بپردازند و همچنین بسیاری از افراد به عنوان تفریح و سرگرمی به خرید این پرنده می پردازند .

در صورت تمایل می توانید برای خرید کوادکوپتر به لینک زیر مراجعه بفرمایید و انواع کوادکوپتر های مجموعه را مشاهده نمایید.

https://www.hobbyryan.com/product-category/%DA%A9%D9%88%D8%A7%D8%AF%DA%A9%D9%88%D9%BE%D8%AA%D8%B1/

با رایان هابی دنیاتو متفاوت کن!!!

 

منبع: رایان هابی            مرجع: کوادکوپتر

 

اخبار مرتبط

دیدگاه ها (2)

دنیا

میشه یه هلی شات خوب حدود 1 میلیون بهم معرفی کنید برای کادو میخوام؟

دیدگاه خود را بیان کنید

*

code