پهباد-چیست؟

پهباد چیست ؟

 

پهباد چیست ؟

توضیحاتی مختصر در خصوص پهباد 

شاید تا به حال خیلی پیش آمده باشد که وقتی صحبت از پهباد می شود برای بعضی ها سوال پیش بیاید که پهباد چیست ؟

مطمئناً این کلمه در اخبار و روزنامه ها زیاد به کار می رود اما با این حال امکان دارد این واژه برای خیلی از افراد نا آشنا و غریبه باشد .به همین دلیل  بر آن شدیم تا مقاله ای تهیه کرده و این دستگاه پیشرفته را به شما معرفی کنیم و پیرامون شناخت این دستگاه مطالبی را به کاربران گرامی ارائه دهیم .

پهباد چیست ؟

پهباد ها وسیله های هوایی بدون سرنشین و هدایت پذیر از راه دوری هستند که به دلیل این که بدون سرنشین هستند این نام را به خود اختصاص داده اند .با به وجود آمدن پهباد ها این امکان برای انسان ها ایجاد شده است تا بتوانند این پرنده های بدون سرنشین را از راه و مسیر دور هدایت کنند و چه بسا که در بعضی از مواقع این پهباد ها قابلیت این را دارند تا بتوانند  انسان ها را به عنوان یک محموله در خود جای دهند .پهباد ها به  یک نیروی خاص برای حرکت  نیاز مندند این نیرو , نیروی ایرودینامیکی است که باعث می شود این پهباد ها برای حرکت در مسیر دلخواه خود این نیرو را به کار گیرند .پهباد ها از طریق کنترل از راه دور هدایت و راهنمایی می شوند .اکثر محصولات پروازی که در حال حاضر تولید و عرضه می شوند در گروه پهباد ها قرار دارند .یکی از برتری های پهپاد ها قابلیت مانور پذیری  آن هاست . می توان این ابزارهای بدون سرنشین را آنقدر کوچک ساخت که قابلیت پرواز در فضاهای صعب العبور و مکان هایی که انسان نمی تواند وارد آن جا شود و هم چنین فضا هایی که بسیار تنگ و باریک هستند را دارا باشند .

در طبیعت  فضاهای بسیار زیادی وجود دارد که انسان نمی تواند به این مکان ها قدم بگذارد و به علت صعب العبور بودن بررسی گونه های زیستی موجود در آنها یا مثلاً پوشش گیاهی و… عملا غیر ممکن است , اما پهپادهایی در سایز بسیار کوچک که به یک دوربین نیز تجهیز  شده باشند تا حد بسیار زیادی می تواند این مسئله را به راحتی حل نماید .استفاده از این پهباد های کوچک  می توانند سبب رخ دادن کشف های قابل توجهی در رابطه با طبیعت پیرامون ما شوند .

برای مثال : اخیرا در کشور روسیه یک رستوران آسیایی برای تبلیغات خود از این پهباد ها کمک گرفته و به آن ها تابلو های تبلیغاتی وصل کرده است و در ساعات نهار در مقابل ساختمان های ادرای مختلف به پرواز در می آورد.

گفته می شود موفقیت این شیوه ی تبلیغاتی باعث شده است تا برخی از شرکت های فعال در زمینه های دیگر نیز به سمت این کار متمایل شوندو آن را محک بزنند .

انواع زیر مجموعه های پهباد ها عبارتند از : تری کوپتر ها ، کوادکوپتر ها ، هگزا کوپتر ها و اوکتا کوپتر ها .

1 .تری کوپتر : چرخ بال بدون سرنشین 3 ملخه
2 .کوادکوپتر : چرخ بال بدون سرنشین 4 ملخه
3 .هگزا کوپتر : چرخ بال بدون سرنشین 6 ملخه
4 .اوکتا کوپتر : چرخ بال بدون سرنشین 8 ملخه

تمامی مدل های مذکور در قسمت قبل پس از تولید در بازار عرضه شده و به فروش می رسند . تفاوتی که این محصولات را از یک دیگر متمایز می کند قابلیت های مختلفی است که هر کدام از این پرنده ها دارا می باشند .با افزایش تعداد ملخ ها قدرت موتور ها نیز به تبعیت از آن ها زیاد می شود و هر چقدر که سایز و اندازه ی این پرنده ها بیشتر می شوند به باطری قوی تری نیازمند می شوند .

امروزه از پهباد ها در برنامه های مختلفی استفاده می کنند از جمله ی این برنامه ها , برنامه های نظامی  و عملیات غیر نظامی از جمله :کنترل پلیس در ناآرامی‌ها و اغتشاشات، خاموش کردن آتش‌سوزی‌ها در جایی که پرواز برای خلبان خطر دارد ,عملیات امداد و نجات ، مرزبانی و شناسایی بیشتر حوادث غیر مترقبه طبیعی استفاده می‌شوند .

استفاده از پهباد ها در عملیات های نظامی :

وزارت دفاع ایالات متحده ی آمریکا در سال های 1990 تا 1995 حدود 3 میلیارد دلار هزینه کرده است و سرمایه گذاری های عظیمی را در خصوص طراحی و تولید و عرضه ی انواع گوناگون پهباد ها انجام داده است . بعد از به وقوع پیوستن حادثه ی هولناک 11 سپتامبر در آمریکا , دولت این کشور بر آن شد تا بودجه ی بیشتری را به طراحی و تولید این پهباد ها اختصاص دهد چرا که افزایش علم و دانش و دستیابی به طراحی ، ساخت و تجهیز کردن پهپاد های مختلف امروزه بسیار حائز اهمیت است .

اگر هنوز پهباد نخریدید می توانید برای خرید کوادکوپتر یا کوادروتور به لینک زیر مراجعه بفرمایید و انواع کوادکوپتر های مجموعه رایان هابی را مشاهده نمایید.

خرید کوادکوپتر

با رایان هابی دنیاتو متفاوت کن!!!

اخبار مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

*

code