اسکوتر برقی

اسکوتر برقی Airwheel/ هاوربرد Airwheel

اسکوتر برقی

اسکوتر برقی Airwheel

تب استفاده از اسکوترهای برقی تقریبا تمام دنیا را فرا گرفته است. چه این دستگاه‌ها را مفید و در خدمت بشر بدانیم و چه صرفا  آن‌ها را وسیله‌ای برای تفنن قلمداد کنیم، باید بپذیریم که اسکوترهای برقی روزبه‌روز محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند. اگر نگاهی به مدل‌های اسکوتر برقی در بازار داشته باشید، متوجه می‌شوید که این وسایل جز در طراحی ظاهری، شارژدهی یا توان موتور تفاوت دیگری با هم ندارند و تفاوت چشمگیری بین مدل‌های مختلف اسکوترهای برقی به چشم نمی‌خورد. اما شرکت در اصل آمریکایی «ایرویل» (Airwheel) با مدل‌های سری Q و X از اسکوترهای برقی‌ خود، توانسته چیز جدیدی در این حوزه ارایه کند.

سوار شدن و حرکت با اسکوتر برقی سری X بسیار شبیه به سوار شدن روی موتورسیکلت است. شباهت این دو وسیله به‌خاطر مکانیزم حفظ تعادل در آن‌هاست. مادامی‌که در حال حرکت با این وسایل هستید، می‌توانید تعادل‌تان را حفظ کنید. اما وقتی‌که بخواهید بایستید، تعادلتان به هم می‌خورد و برای اینکه به زمین نخورید، باید یکی از پاهایتان را روی زمین بگذارید. اما داستان در مورد سری Q کاملا متفاوت است. به دلیل برخورداری مدل‌های این سری از دو چرخ، می‌توان بدون گذاشتن پای خود روی زمین، روی اسکوتر ایستاد.

Airwheel-Q5-3

سوار شدن و حرکت با اسکوتر برقی سری X بسیار شبیه به سوار شدن روی موتورسیکلت است. شباهت این دو وسیله به‌خاطر مکانیزم حفظ تعادل در آن‌هاست. مادامی‌که در حال حرکت با این وسایل هستید، می‌توانید تعادل‌تان را حفظ کنید. اما وقتی‌که بخواهید بایستید، تعادلتان به هم می‌خورد و برای اینکه به زمین نخورید، باید یکی از پاهایتان را روی زمین بگذارید. اما داستان در مورد سری Q کاملا متفاوت است. به دلیل برخورداری مدل‌های این سری از دو چرخ، می‌توان بدون گذاشتن پای خود روی زمین، روی اسکوتر ایستاد.اما اسکوتر X3 به دلیل تک چرخ بودنش، قدرت مانور بالایی دارد و بهترین مکان برای استفاده از آن‌ها، پارک‌ها و فضاهای شهری است.

هر دو مدل اسکوتر برقی X3 و Q1 از زبان طراحی یکسانی بهره می‌برند. بدنه‌ی هر دو دستگاه از جنس پلاستیک است که مقاوبرقیمت و استحکام خوبی دارند. همچنین در طرفین هر دو دستگاه، دو جا پایی آلومینیومی وجود دارد که کاربرد پدال هم دارند. با فشار آوردن روی پنجه‌ی پاها، اسکوتر به سمت جلو و با فشار آوردن به پاشنه‌ها، دستگاه می‌ایستد یا به عقب حرکت می‌کن.

با فشار آوردن روی پنجه‌ی پاها، اسکوتر به سمت جلو و با فشار آوردن به پاشنه‌ها، دستگاه می‌ایستد یا به عقب حرکت می‌کند.

پدال‌ها، پاسخگویی و حساسیت بسیار خوبی دارند. مهم‌ترین نکته در زمان سوار شدن این دو مدل اسکوتر برقی مربوط به نقطه‌ی مرزی تعادل است. نقطه‌ای که نه به جلو و نه به عقب حرکت می‌کنید. معمولا جابجایی اسکوترها به دلیل وزن زیادی که دارند، کمی با سختی انجام می‌شود. اما در مورد دو اسکوتر برقی Q1 و X3 به دلیل برخورداری از دسته، می‌توان به‌راحتی آن‌ها را بلند یا جابجا کرد. اما نباید از وزن نسبتا زیاد این دو مدل اسکوتر Airwheel چشم‌پوشی کرد. مدلX3  حدود ۱۰ کیلوگرم و مدل Q1 ده کیلو و شش‌صد گرم وزن دارد. البته شرکت Airwheel کوله‌پشتی مخصوصی برای تمام اسکوترهای سری Q و X طراحی کرده که می‌تواند جابجایی این محصولات را برای کاربران بسیار راحت‌تر کند.

نکته‌ی مثبت دیگر درباره‌ی طراحی این دو اسکوتر برقی، قابلیت ضد آب بودن آن‌ها است. Q1   وX3  می‌توانند در برابر نفوذ آب باران از خود مقاومت نشان دهند. البته فراموش نکنید که نباید به قسمت بالایی بدنه‌ی اسکوترها که باتری و مدارهای الکتریکی تعبیه ‌شده، آب نفوذ کند؛ چراکه ممکن است دستگاه از کار بیفتد.

بیشترین سرعتی که می‌توان با X3 و Q1 رفت، ۱۸ کیلومتر بر ساعت است. اگر مانند ما به دنبال ماجراجویی هستید تا با سرعتی بیشتر از آنچه سازنده توصیه کرده حرکت کنید، باید بگوییم که تلاش‌تان کاملا بی‌نتیجه است. به خاطر آن‌که دستگاه برای سرعت‌های بیشتر از ۱۸ کیلومتر بر ساعت محدودیت گذاشته و با رسیدن به مرز این سرعت، اسکوتر با روشن کردن چراغ چشمک‌زن، به شما هشدار می‌دهد.

Q1 و X3 ساده‌ترین و ارزان‌ترین اسکوتر برقی شرکت AirWheel هستند. اما در عین حال، پرفروش‌ترین مدل‌های سری Q و X به‌حساب می‌آیند. از این دستگاه‌ها می‌توان در هر محیطی استفاده کرد. فرقی نمی‌کند در محیط گل‌آلود هستید یا جاده‌ی خشک. X3 و Q1 می‌توانند به‌خوبی در این شرایط حرکت کنند. البته شاید برای کسانی که تازه‌کار هستند، استفاده از این اسکوتر برقی برایشان کمی سخت باشد. اما بعد از کمی وقت گذاشتن می‌توانید در راندن این وسایل استاد شوید و از کار با آن‌ها لذت ببرید. نکته‌ی مثبت دیگر این دو اسکوتر مربوط به شارژ خودکار آن‌ها در سرپایینی است. اما تنها نکته‌ی منفی این دو دستگاه، نبود چراغ است که می‌توان این مشکل را با خرید یک چراغ LED دوچرخه برطرف کرد. روی‌هم‌رفته باید بگوییم که مدل X3 یکی از پرفروش‌ترین اسکوترهای تک چرخ و Q1 یکی از پرفروش‌ترین اسکوترهای دو چرخ به هم چسبیده‌ی دنیا است که نقدهای مثبت زیادی در مورد آن‌ها نوشته شده است. اگر به دنبال انجام کارهای نمایشی با یک اسکوتر مقرون‌به‌صرفه هستید، مدل X3 و اگر به دنبال تجربه‌ی هیجان کمتری هستید، مدل Q1 اسکوتر مناسب‌تری برای شما به‌حساب می‌آید.

برای مشاهده اسکوتر های رایان هابی بر روی اینجا کلیک کنید.

 

اخبار مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

*

code