کوادکوپتر

کوادکوپتر

کوادکوپتر

توضیحاتی مختصر در خصوص کوادکوپتر

کوادکوپتر تقریباً از سال 2015 وارد بازار ایران شد و مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفت.

به زودی شاهد این خواهیم بود که این وسیله سرگرمی هوشمند و دوست داشتنی و جذاب در تمام خانه ها جای خود را پیدا کند.

بیشترین استفاده ای که در میان اپراتورهای مجموعه رایان هابی برای این کالا دیده می شود استفاده به عنوان سرگرمی و حرفه ای می باشد.

کوادروتور و استفاده به عنوان وسیله سرگرمی

دلیل جذابیت استفاده از این دستگاه به عنوان یک وسیله سرگرمی این است که کوادکوپتر نسبت به هواپیما و هلی کوپتر از هدایت راحتتری برخوردار است و پرواز استیبلی دارد به همین دلیل اپراتور از پرواز دادن این وسیله مهیج بسیار لذت میبرد.

موضوع دیگر آن این است که شما نمیتوانید بر روی هواپیما و یا هلی کوپترتان از دوربین استفاده نمایید اما کوادروتور با قابلیت نصب دوربین و یا تهیه کوادکوپتر دوربین دار این امر را برای شما فراهم نموده است و اپراتور میتواند در هنگام پرواز از تصویر برداری لحظه ای آن لذت ببرید.

این موضوع باعث می شود تا شما بتوانید از لحظات خوبی که دارید تصویر برداری هوایی داشته باشید و علاوه بر تجربه پرواز از تماشای تصاویر و فیلم های ویدیویی خود نیز لذت ببرید.

کوادکوپتر به عنوان وسیله حرفه ای 

یکی دیگر از استفاده هایی که از کوادکوپتر می شود به عنوان ابزار حرفه ای می باشد که می تواند به عنوان یک ربات پرنده با قابلیت فیلمبرداری خود کارهای خاصی را انجام دهد.

یکی از کارهایی که از این ربات های پرنده می توان خواست ویژه افرادی است که در کار پروژه های معدن، راه سازی، ساختمان و برج سازی و … هستند. این افراد برای مشاهده پیشرفت پروژه های خود می توانند از این ابزار بهره مند شوند.

کار دیگری که این پهباد انجام میدهد و مورد استقبال زیادی قرار گرفته است تصویر برداری و فیلمبرداری از مجالس می باشد.

کوادکوپتر مطمئناً می تواند بهترین وسیله برای تصویر برداری هوایی باشد.

مستند سازان نیز از این وسیله استفاده های بسیاری دارند.

تهیه ویدیوهای ورزشی و مسابقات با کوادکوپتر ها کمک بزرگی به تهیه کنندگان و کارگردانان نموده است.

حمل و نقل نیز یکی دیگر از کارهایی است که توسط این کوادکوپتر ها انجام می شود.

یکی دیگر از دلایل سفارش بالای کوادکوپتر این موضوع می باشد. به طوری که در کشورهایی مانند ژاپن و چین به دنبال تولید کوادکوپتر برای انجام حمل و نقل در سطح گسترده می باشند.

کوادکوپتر و انواع آن:

  • کوادکوپتر بدون دوربین

  • کوادکوپتر دوربین دار در رده سرگرمی

  • کوادکوپتر دوربین دار حرفه ای

  • کوادکوپتر کاستوم (دست ساز – سفارشی)

کوادکوپتر بدون دوربین 

این کوادکوپتر ها صرفاً برای تفریح استفاده می شوند و اپراتور تنها از کاربرد پرواز استیبل آن بهره مند می گردد که خود لذت کمی نیست.

برخی از این کوادکوپتر ها قابلیت نصب دوربین را دارا هستند و اپراتور می تواند هر زمان که خواست با توجه به سایز کواد خود از دوربین های مربوط به پهباد ها استفاده نماید.

کوادکوپتر دوربین دار در رده سرگرمی

اکثر کوادکوپتر هایی که در مجموعه رایان کالا مشاهده می فرمایید در این دسته قرار دارند.

این پرنده ها دارای دوربین هایی با رزولیشن 2 و 5 و 8 مگاپیکسل در حد HD هستند که با توجه به هر کواد بر روی آن قرار میگیرند.

این کوادکوپتر ها قابلیت تعویض دوربین را دارند و می توان با تغییر دوربین و افزایش رزولیشن آنها تصویر برداری حرفه ای را نیز تجربه کنید.

کوادکوپتر دوربین دار حرفه ای 

همانطور که در بالا توضیح دادیم این کوادکوپتر ها کاربردهای زیادی دارند.

اما برای بالا رفتن کیفیت تصویر برداری دارای آپشن های متعدد دیگری نیز هستند منجمله کوادکوپتر فانتوم 4 که ذیلاً به آن میپردازیم:

کوادروتور فانتوم ۴ نسبت به مدل قبلی خود دارای امکانات پیش رفته و دقیقی است مانند :

افزایش برد رادیویی آن به ۵ کیلومتر : این کوادکوپتر حرفه ای با این افزایش برد رادیویی رکورد مدل قبلی خود را شکست و برد رادیویی خود را در شرایط FCC به ۵ کیلومتر و در شرایط CE به ۳٫۵ کیلومتر افزایش داد تا بتوان از آن در مسیر های طولانی تر استفاده نمود ، باید خاطرنشان ساخت که در تمام طول این مسیر ارتباط تصویری با پرنده با کیفیت ۷۲۰p برقرار خواهد بود  .

قراردادن سنسور اولترا سونیک در جلوی phantom 4 و تقویت آن تا ۱۰ متر . در کوادکوپتر حرفه ای فانتوم ۴ قابلیت جدیدی اضافه شده تا پرنده بتواند به راحتی موانع جلوی خود را تشخیص داده و از برخورد با آنها جلوگیری کند و یک پرواز پایدار و امن را به وجود آورد . هنگامی که شما از گزینه بازگشت به خانه اسفاده میکنید دیگر نگرانی برای برخورد پرنده با موانع احتمالی در طول مسیر بازگشت به خانه نخواهید داشت .

قابلیت جدید و فوق العاده کوادکوپتر حرفه ای فانتوم ۴ سیستم ActiveTrack می باشد که قابلیت خلاقانه ای برای این پرنده هوشمند می باشد ، با این سیستم کافیست شما سوژه خود را بر روی تبلت و یا موبایل خود لمس نمایید تا پرنده به تعقیب سوژه مورد نظر شما بپردازد ! این سیستم کار تصویربرداری را  بسیار آسان نموده است تا با انتخاب سوژه حتی در جاهای شلوغ و پر تردد به راحتی به فیلم برداری از سوژه خود بپردازید .

این پرنده خوش پرواز قابلیت تشخیص موانع در حالت Active Track دارا می باشد تا در هنگام دنبال کردن سوژه با حفظ ارتفاع از عدم بر خورد با موانع جلوگیری نماید .

قابلیت شگفت انگیز دیگر کوادکوپتر حرفه ای فانتوم ۴ محصول سیستم TAPFLY است ، کافیست تا شما مسیری را که تمایل دارید پرنده به سوی آن حرکت کند با انگشت خود بر روی موبایل و یا تبلت خود لمس نمایید تا فانتوم ۴ به راحتی و با امنیت هرچه تمام تر به سوی آن محل حرکت کند تا شما بتوانید با دقت هرچه بیشتر به تصویربرداری خود بپردازید .

کوادکوپتر حرفه ای فانتوم ۴ مجهز به سیستم شناسایی سطح مقطع می باشد ، در صورتی که پرنده حرکت افقی داشته باشد و سطح مقطع آن به طور ناگهانی تغییر کند پرنده ارتفاع لازم را برای پرواز تشخیص خواهد داد .

علاوه بر تمام قابلیت های گفته شده فانتوم ۴ امکانات هوشمند بسیاری نظیر سیستم Way Poin ( تعریف نقاط در نقشه و پرواز بر روی آن نقاط )، سیستم Follow me ( دنبال کردن اوپراتور بر اساس GPS گوشی موبایل و یا تبلت ) ، سیستم Point of Instance ( دور زدن به صورت دایره وار حول یک سوژه ) ، سیستم Cours Lock ( حالت پرواز بدون سر ) ، حالت Home Lock و کلی امکانات دیگر همانند مدل پیشین خود  ( فانتوم ۳ ) را دارا می باشد که این پرنده را در نوع خود بی نظیر کرده است .

تقویت سیستم اولترا سونیک در محیط بسته : کمپانی DJI در پرنده Phantom 4 خود سنسور های اولتراسوتیک قرارگرفته در پرنده فانتوم خود را باز طراحی نموده تا دقت آن ها بهبود ببخشد به گونه ای که این پرنده می تواند با ثبات و پایداری بسیار بالاتری نسبت به مدل قبلی پیشین خود در محیط ها مسقف بدون GPS  پرواز نماید .

افزودن مود SPORT بر روی رادیو کنترل پرنده موجب میگررد تا کاربران با قرار دادن پرنده بر روی این مود بتوانند به سرعتی بالغ بر ۷۲ کیلومتر بر ساعت دسترسی یابند که لذت پرواز را چندین برابر خواهد نمود .

۲۸ دقیقه مداومت پروازی با باتری ۵۳۵۰ میلی آمپری و توان ۸۱٫۳ وات ساعت انرژی در فانتوم ۴ موجب گردیده تا تغییرات چشمگیری در باتری پرنده به وجود آید و سایز آن کمی بزرگ تر شده و وزن آن به ۴۶۲ گرم تغییر پیدا کرده است . این کار باعث گردیده تا پرنده بتواند به ۲۸ دقیقه مداومت پروازی برسد . ریموت کنترل فانتوم ۴ نیز مجهز به باتری ۶۰۰۰ میلی آمپری شده است .

تقویت GPS و GLONASS در پرنده فانتوم ۴ ، این تقویت به گونه ای بوده است که بجای اتصال به ۱۶ GPS این بار به ۲۴ GPS متصل می شود که باعث می شود دقت پروازی پرنده ۲ چندان گردد .

پرنده فانتوم ۴ از نظر پروازی نسبت به مدل پیشین خود بسیار سریع تر شده که به شرح زیر است :
A : سرعت پیمایش افقی : ۲۰ متر بر ثانیه
B : سرعت پیمایش عمودی اوج گیری : ۶ متر بر ثانیه
C : سرعت پیمایش عمودی کاهش ارتفاع : ۴ متر بر ثانیه

تغییرات در بدنه و بهبود سیستم ایرودینامیک فانتوم ۴ موجب گردید تا این پرنده بتواند حداکثر تا سرعت باد ۴۰ کیلومتر پایداری خود را حفظ نمایید که بسیار جای تامل دارد .

تغییر در نوع بست ملخ ها به گونه ای شده است که با یک فشار کوچک و پیچاندن ، ملخ ها در جای خود قفل شده و امنیت پروازی بیشتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد .

فانتوم ۴ مجهز به به دو پردازنده (IMU) کاملا مستقل و جداگانه است که با مقایسه پارامتر های دریافتی از ۲ مغز پردازنده پروازی خود آنها را با یکدیگر مقایسه نموده تا تمامی خطا های احتمالی را که ممکند است در پرواز به وجود آید را حذف نماید .

قرار دادن قطب نمای دوگانه یا BUILT-IN REDUNDANCIES : کوادروتور فانتوم ۴ مجهز به قطب نمای دوگانه گردیده است تا خطا هایی را که در مدل قبلی خود داشته است به طور کامل حذف نماید . با این سیستم پرنده با چک کردن مداوم هر ۲ قطب نما و مقایسه پارامتر های آن ها با یکدیگر از خطاهای احتمالی جلوگیری کامل می کند .

سیستم ثبت دقیق اطلاعات پروازی که با استفاده از نرم افزار DJI GO صورت می گیرد به گونه ای است که تمامی اطلاعات پروازی اعم از سرعت ، مسافت ، نقاط جغرافیایی و همه را در خود ثبت می کند .

 

کوادکوپتر کاستوم (دست ساز – سفارشی) 

این کوادها بیشتر برای کسانی مورد استفاده قرار میگیرد که برای حمل و نقل و یا بردهای خاص نیاز به ساخت دستی دارند.

 

برای تهیه هر یک از این دستگاه ها می توانید از مشاوره کارشناسان بهره مند گردید.

قیمت کوادکوپتر در این مجموعه پایینترین قیمت و راه های خرید کوادکوپتر آسانترین در نظرگرفته شده است.

 

با رایان هابی دنیاتو متفاوت کن!!!

 

 

منبع: رایان هابی            مرجع: کوادکوپتر

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

*

code