کالیبره-کردن-کوادکوپتر-های-Syma

کالیبره کردن کوادکوپتر های Syma

کالیبره کردن کوادکوپتر های Syma

توضیحاتی مختصر برای کالیبره کردن کوادکوپتر های Syma

همانطور که میدانید یکی از موارد مهم و اولیه قبل از پرواز یک کوادکوپتر کالیبره کردن آن میباشد که یکی از سوالات پر تکرار و متداول کاربران از کارشناس فنی مجموعه رایان هابی آموزش کالیبره کردن کوادکوپتر است. لازم به ذکر است اکثر مشتریان ما پس از خرید

در ابتدا بهتر است بدانید که کالیبره دارای چه معنا و مفهومی است و این کالیبره چطور صورت می گیرد.

اهمیت این موضوع بسیار زیاد است چرا که کاربران پس از چندین بار استفاده از کوادکوپتر لازم است که آن را به تنظیمات اولیه کمپانی بازگردانند یا در اصطلاح پرنده را کالیبره کنند زیرا پرنده گاهی مواقع قبل از پرواز لازم است کالیبره بشود پس یادگیری کالیبره کردن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .

کالیبره به چه معناست و چرا کوادکوپتر ها را کالیبره می کنند ؟

در مرحله نخست باید بدانیم که کالیبره به چه معناست و چرا کوادکوپتر ها را کالیبره می کنند؟

به طور کلی این کار چه تاثیری روی پرنده دارد که ما پاسخ به این سوال شما را با تعریفی کلی از کالیبره کردن این گونه می دهیم که کالیبره ، به معنای کنترل صحت و توازن پارامترهای یک دستگاه الکتریکی است که دارای مدار اندازه گیری و محاسباتی میباشد و پیش از هر اقدامی ، زمانی که برای اولین بار از یک کوادروتور میخواهیم استفاده کنیم باید آنرا کالیبره کنیم.

در ابتدا باید باتری دستگاه را به طور کامل شارژ کرده و سپس دستگاه و ریموت کنترل کوادکوپتر را باهم ست نمایید و در ادامه برای پاسخ به سوال بعدی باید بگوییم که تمامی کاربران و دارندگان این کوادکوپتر ها دوست داند که پرنده شان بسیار صاف و استیبل پرواز کند که پرنده بعد از هر بار اصابت ضربه یا سقوط و یا استفاده های مکرر به جهت خاصی کشش پیدا می کند  یا دچار کندی و یا گیجی می شود که برای سرحال کردن و مثل روز اول کردن پرنده آن را باید کالیبره کنند که این کالیبره کردن در تمامی پرنده ها به طور یکسانی اعمال می شود اما برای آشنایی بیشتر با نحوه ی کالیبره کردن کوادکوپتر های Syma در مورد آن ها توضیحاتی در اختیار کاربران می گذاریم .

نحوه ی کالیبره کردن کوادکوپتر ها

یکی از نکات مهم برای ست کردن و کالیبره نمودن کوادکوپتر این است که در مرحله ی اول پرنده را باید روی سطح کاملا صاف و بدون شیبی قرار دهیم چرا که اگر بر روی سطح ناصاف و یا شیب دار باشد به درستی کالیبره نمیشود و هنگام پرواز کوادکپتر به صورت عمودی تیک آف نکرده و ممکن است کمی متمایل به چپ یا راست حرکت کند و دچار گیجی شود و این امر باعث ایجاد اختلال در کنترل شده و فرامین پروازی به درستی اجرا نمی شوند.

سپس در مرحله ی بعدی ، بعد از روشن کردن پرنده و رادیو کنترل باید جوی استیک سمت چپ را یک بار تا انتها بالا و سپس پایین کشیده تا پرنده و ریموت کنترل با یکدیگر ست شوند کالیبره کردن تمامی کوادکوپترها ، توسط ریموت کنترل انجام میشود و در ۹۹ درصد انواع مدلهای کوادکوپتر به یک صورت میباشد .

در این حالت چراغ های زیر بازوان پرنده و رادیو کنترل ثابت می شود .

کالیبره-کردن-کوادکوپتر-های-Syma
کالیبره-کردن-کوادکوپتر-های-Syma

 

در مرحله سوم ، پس از ست کردن ، هر دو جوی استیک ( جوی استیک سمت راست و جوی استیک سمت چپ ) را با هم به سمت جنوب شرقی کشیده و نگه می دارید یا به عبارتی دیگر ، برای کالیبراسیون کافیست، اهرم گاز یا تراتل و اهرم فرامین عملکردها (فرمان مولتی روتور) را هم زمان به سمت راست- پایین حرکت داد ، پس از انجام این حرکت متوجه می شوید که چراغهای پرنده به صورت چشمک زن در آمده و پس از چند ثانیه ثابت میشوند .

و در مرحله آخر، هر دو جوی استیک ( جوی استیک سمت راست و جوی استیک سمت چپ ) را با هم به سمت جنوب غربی کشیده و نگه می دارید. با اینکار مجدداً چراغ های دستگاه به صورت چشمک زن در می آید.

با ثابت شدن چراغها دستگاه کالیبره شده است و به راحتی میتوان پروازی متعادل را شروع کرد .

شاید این سوال برای کاربران پیش آید که پرنده ها هر چند وقت یک بار به کالیبره کردن نیاز دارند که باید گفت برای داشتن پروازی متعادل و متوازن با پرنده حتما باید بعد از هر 3 الی 4 بار پرواز کامل ، کالیبراسیون را بر روی کوادکوپتر اعمال کنند .

پس در نتیجه ، برای داشتن پروازی نرم و استیبل و همچنین لذت بردن از پروازی مهیج ، فقط کافیست تا کوادکوپتر خود را کالیبره نمایید که در این جا با نحوه و چگونگی کالیبره کردن آشنا شدید که این کار در عین اهمیت بسیار بالای خود ، کاری بسیار راحت است و برای داشتن پروازی مهیج و دلچسب ، کاری ضروری می باشد .

می توانید برای خرید کوادکوپتر سایما به لینک زیر مراجعه بفرمایید و انواع کوادکوپتر های مجموعه را مشاهده نمایید.

https://www.hobbyryan.com/product-category/%DA%A9%D9%88%D8%A7%D8%AF%DA%A9%D9%88%D9%BE%D8%AA%D8%B1/

با رایان هابی دنیاتو متفاوت کن!!!

 

منبع: رایان هابی            مرجع: کوادکوپتر

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاه ها (1)

برهان

ممنون از توضیحات خوبتون.
خیلی وقت میذارید.
موفق باشید.

دیدگاه خود را بیان کنید

*

code