هدلس-مود-در-کوادکوپتر

هدلس مود در کوادکوپتر

هدلس مود در کوادکوپتر

توضیحاتی مختصر در خصوص استفاده از هدلس مود در کوادکوپتر

از آنجائیکه در پی تماس های بسیاری از اپراتورها سوالاتی در رابطه با هدلس مد و چگونگی استفاده از آن با کارشناسان رایان هابی مطرح شده است به توضیحاتی در خصوص استفاده از هدلس مود در کوادکوپتر می پردازیم.

در مرحله اول باید گفت هدلس مود چیست؟

پاسخ به این سوال را باید این گونه داد هدلس مد، حالتی از پرواز کوادکوپترهاست که کاربرد گسترده ای بین خلبانان دارد که این سیستم ، این امکان را به کاربران می دهد زمانی که کوادکوپتر یا هگزاکوپتر در ارتفاع قرار دارد تشخیص جلو و عقب دستگاه برای کاربر سخت است که با زدن دکمه می توانید همان سمتی که دستگاه در پشت شما قرار دارد را جنوب تشخیص داده و با استفاده از جئوستیک عقب دستگاه را به سمت خود برگردانید .

در تعریف هدلس مد گفتیم حالتی از پرواز کوادکوپتر هاست که زمانی این ویژگی فقط در کوادکوپتر های گران قیمت و با امکانات پیشرفته وجود داشت که با مرور زمان و پیشرفت تکنولوژی این ویژگی را می توان در تمام کوادکوپتر ها یافت .

هد کوادکوپتر را چطور بیابیم؟

در توضیح این عنوان باید گفت که کوادکوپتر ها ابعاد مختلفی دارند که امکان دارد کاربران در تشخیص این که کوادکوپتر در چه سمتی قرار دارد یا به عبارتی در تشخیص قسمت جلو، عقب، چپ و یا راست کوادکوپتر دچار سردرگمی شوند که یکی از بهترین راهکار های تشخیص پیدا کردن چراغ های LED در قسمت جلویی کوادکوپتر است چرا که این چراغ ها را در قسمت جلویی پرنده نصب می کنند تا بتواند به خوبی کاربر را در پیدا کردن راه یاری کند .

تصور کنیم که کاربر به هر طریقی از جهت های کوادکوپتر اطلاع دارد و آماده یک پرواز مطلوب است کاربر با آمادگی کامل کوادکوپتر را به پرواز در می آورد کاربران باید دقت داشته باشند که این امکان وجود دارد که در طول پواز پرنده کم کم از آن ها فاصله بگیرد و حتی این امکان نیز وجود دارد تا در آسمان چیزی مانع دید آن ها شود یا به هر دلیل دیگری جهت کوادکوپتر را از یاد ببرند در این مواقع چه اقدامی باید کرد؟ راه حل این مشکل چیست؟ بابد در پاسخ به این سوالات گفت که هدلس مد دقیقا ویژگی است که این مشکل را رفع خواهد کرد .

چگونگی عملکرد تابع هدلس مد

هدلس مد ویژگی است که زمانی که کاربر آن را فعال می کند  کامپیوتر دستگاه همیشه پرواز را در جهت فرستنده کنترل می کند . به زبانی ساده تر ، زمانی که کوادکوپتر در آسمان است و کاربر ویژگی آن را فعال می کند ، دیگر لازم نیست تا بداند کدام جهت آن قسمت جلویی است تا به جلو حرکت کند . وقتی هدلس مد را فعال می کنید ، جهت های حرکت نسبت به فرستنده (کنترل از راه دور) تعیین می شوند . وقتی می خواهید به جلو حرکت کنید ، باید بدانید که قسمت جلویی فرستنده ، قسمت جلوی کوادکوپتر نیز محسوب می شود و وقتی می خواهید به جلو حرکت کنید ، کوادکوپتر به سمت جلوی فرستنده حرکت می کند نه به سمت قسمت جلویی خودش دقیقا این مسئله برای حرکت به چپ و راست و یا عقب نیز صدق می کند .

به جرات می توان گفت یکی از اساسی ترین و پیشرفته ترین تکنولوژی هایی که در کوادکوپتر به کار رفته است همین هدلس مد است چرا که این ویژگی پرواز کاربران را بسیار ساده خواهد کرد و نیاز به جهت گیری بر اساس کوادکوپتر را از بین می برد و همه چیز را بر اساس فرستنده درون دستان شما ، تنظیم خواهد کرد .

چگونگی نحوه استفاده از هدلس مد

نکته ای که به آن باید دقت نمود این است که هدلس مود های به کار رفته در کوادکوپتر ارزان قیمت ، کمی تفاوت دارد چرا که  هدلس مد در کوادکوپترهای ارزان قیمت ممکن است کمی گیج کننده باشد و به خوبی هدلس مد پیشرفته نباشد اما نباید فراموش کرد  که حتی همین نسخه ضعیف از این ویژگی یک نعمت بزرگ در پرواز برای شما محسوب خواهد شد .

به طوری که در این کوادکوپتر ها جهت بر اساس فرستنده تنظیم نمی شود ، بلکه بر اساس قطب نمای موجود درون صفحه فرستنده تنظیم خواهد شد پس در این صورت امکان دارد جهت جلویی کوادکوپتر ، جهت راست فرستنده باشد در این صورت برای پیدا کردن جهت دیگر لازم نیست تمام حواس و چشم خود را به آسمان خیره کنید چرا که فقط کافیست به فرستندتان دقت کنید .

لازم به ذکر است که در کوادکوپتر سایما، کافی است که  دکمه بالا سمت چپی روی سقف رادیو کنترل را چند ثانیه نگه دارید تا صدای بوق بشنوید ، در صورت شنیده شدن بوق قابلیت هدلس مد فعال شده است .

یکی از بهترین راهکار ها برای مبتدیان و خلبانان تازه کار استفاده از ویژگی هدلس مد می باشد .

 

با رایان هابی دنیاتو متفاوت کن!!!

 

منبع: رایان هابی            مرجع: کوادکوپتر

 

اخبار مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

*

code