کار-با-کوادکوپتر

کار با کوادکوپتر

کار با کوادکوپتر

توضیحاتی مختصر درخصوص کار با کوادکوپتر

از آنجائیکه نحوه کار با کوادکوپتر برای بسیاری از عزیزانی که به فکر خرید کوادکوپتر هستند و یا خریده اند سوال است خواندن این مطالب را به شما عزیزان توصیه می کنیم.

بهتر است در ابتدا کمی در مورد کوادکوپتر ها بدانیم و در ادامه با نحوه ی کار آن ها آشنا شویم :

کوادکوپتر ها به علت برخورد دار بودن از قدرت و نیروی فوق العاده و هم چنین پرواز هایی با قدرت تعادل بسیار عالی و ویژه دارای کاربرد های بالایی هستند .

یکی از انواع وسایل پهپاد ها ,کوادکوپترها  (واژه ی لاتین : Quadcopter یا Quadrotor) هستند .در واقع کوادکوپترها یکی از زیر مجموعه های دسته مالتی روتورها می باشند که به دلیل استفاده شدن از چهار پروانه در آن ها برای نیروی پیشرانش ، به عنوان و کواد (چهار) کوپتر نامیده می‌شوند .

کوادکوپتر ها در خصوص مسائل نظامی , تصویر برداری , تحقیقاتی و تفریحی بسیار پیشرفت کرده اند و از کاربرد های بالایی برخوردارند .

نحوه ی کار کرد با کوادکوپتر ها

به دلیل برخوردار بودن این کوادکوپترها از قدرت ,نیرو و تعادل بسیار بالا در چند سال اخیر توجه بسیاری از مراکز از جمله : مراکز تحقیقاتی ,دانشگاه ها و هم چنین شرکت ها را بیش از پیش به این نوع از پهپاد ها جلب کرده است و به همین دلیل است که هر روز پیشرفت بسیار بالا و چشم گیری را در حیطه ی امکانات و پرواز این نوع از پرنده ها را شاهد هستیم .

در عصر حاضر به دلیل پیشرفت روز افزون علم , فناوری و تکنولوژی در طراحی و ساخت وسائل مورد نیاز بشر و دسترسی آسان به این امکانات از جمله کوادکوپتر ها یکی از تفریحات سالم و حرفه ای استفاده از همین ابزار ها است .

در حال حاضر  یکی از تفریحات پر طرفدار کوادکوپترهای تفریحی و حرفه‌ای تصویر برداری می‌ باشند که از جذابیت بسیار بالایی برخوردار بوده و بازار بزرگی از محصولات رادیو کنترلی را در جهان به خود اختصاص داده است .

در نحوه ی ساخت و طراحی کوادکوپتر ها از المان های مختلف و متفاوتی استفاده می شود .

توجه خاص و دقت ویژه ی مهندس ها و سازنده های کوادکوپتر ها به نحوه ی ساخت و تولید استاندارد و درست باعث می شود که خروجی این کار ها , یک پرنده ی چهار موتوره ای باشد که می توان از آن ها برای استفاده و مصارف مختلف و گوناگونی بهره گرفت .

در طرح اصلی کوادکوپتر ها یک کیت اصلی وجود دارد که بر روی آن نصب می شود .

وظیفه ی اصلی و مهم این کیت هدایت پرواز از طریق چیپ ها و سنسور هایی است که در آن تعبیه شده است و دیگر وظیفه ی مهم این کیت کنترل می باشد .

برای مثال می توان گفت شتاب سنج و سنسور قطب نما برای این است که پرنده در هنگام پرواز کردن دارای تعادل کافی باشد و هم چنین بتواند تعادل خویش را هنگام پر زدن حفظ کند .

کوادکوپتر ها 4  ملخ را دارا می باشند که مدل و نحوه ی چینش آن ها بسیار مهم است و باید به این موضوع و امر مهم توجه ویژه ای داشت.

حال بهتر است در مورد نحوه ی کار کردن صحیح ,درست و استاندارد این ملخ ها بیشتر بدانیم : هر کدام از این ملخ ها باید در خلاف جهت ملخ های کناری خود باشد و هم چنین  هم جهت با ملخ روبرویی خود بچرخد .

یک کوادکوپتر می تواند با زیاد نمودن و افزایش سرعت و راندمان دو ملخی که در یک طرف قرار گرفته شده اند به صورت های افقی و هم چنین عمودی بچرخد .

برای مثال اگر قصد چرخش دادن پرنده ای را به سمت و جهت راست داشته باشیم  می توان با زیاد کردن و افزایش سرعت دو ملخی  که در سمت چپ قرار گرفته اند و هم چنین به تبع آن با کاهش سرعت دو ملخی که در جهت مخالف تعبیه شده اند این کار را انجام داد.

یا مثلا به عبارت دیگر اگر قصد هدایت کردن کوادکوپتری را به سمت جلو داشته باشیم باید سرعت ملخ هایی که در سمت جلو کوادکوپتر قرار داده شده اند را زیاد کنیم.

هم چنین به تبع آن سرعت ملخ هایی که در عقب کوادکوپتر وجود دارند را کاهش دهیم .

در آخر می توان این موضوع را دریافت و استنباط کرد به صورت کلی تمامی تعادل و جهات حرکت کردن تمامی کوادکوپتر ها با کاهش و افزایش ملخ ها انجام می پذیرد یا به عبارت کلی نقاط اصلی و مهم کوادکوپتر ها را همین ملخ ها تشکیل می دهند .

اگر هنوز کواد نخریدید می توانید برای خرید کوادکوپتر به لینک زیر مراجعه بفرمایید و انواع کوادکوپتر های مجموعه رایان هابی را مشاهده نمایید.

خرید کوادکوپتر

با رایان هابی دنیاتو متفاوت کن!!!

 

منبع: رایان هابی            مرجع: کوادکوپتر

 

اخبار مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

*

code