کوادکوپتر-با-کوادروتور-چه-تفاوتی-دارد-؟

کوادکوپتر با کوادروتور چه تفاوتی دارد ؟

کوادکوپتر با کوادروتور چه تفاوتی دارد ؟

توضیحاتی محتصر در خصوص تفاوت کوادکوپتر با کوادروتور

 

سوالی که در قسمت بالا در خصوص تفاوت کوادکوپتر و کوادروتور مطرح شده است شاید سوال خیلی از کاربران باشد و یکی از سوالاتی است که بسیار زیاد تکرار شده است و کاربران مشتاق سوالات خویش را با کارشناسان رایان هابی مطرح می کنند به همین دلیل کارشناسان ما به فکر افتادند تا با ارائه ی  مطلب زیر  باعث رفع اشکالات و ابهامات و سوالات عزیزان شوند .

تا کاربران و مخاطبان مشتاق به خرید کوادکوپتر و انواع مولتی روتورها با ذهن باز تر و اطلاعات کامل تری به سراغ انتخاب و خرید کوادکوپتر ها و کوادروتورها بروند .

حال بهتر است برای رفع ابهام و اشکال ابتدا بهتر است تا در رابطه با این دو محصول توضیح دهیم و سپس ببینیم آیا میان کواد روتور ها و کوادکوپتر ها تفاوتی وجود دارد یا خیر .

با توجه به شکل گیری مولتی روتور ها و توسعه و پیشرفت روز افزون آن ها و هم چنین زیر مجموعه های این خانواده ی بزرگ و گسترده ,اصطلاحات و مفاهیمی در این دنیای نو پا و جدید مولتی روتور ها قرار دارد که آشنایی هر چه بیشتر با آن ها  خالی از لطف نیست و کمک می کند تا ما هر چه بیشتر و بهتر با این محصولات آشنا شویم و اطلاعات ویژه ای را در رابطه با این دستگاه مهم و حتی زیر مجموعه های آن کسب کنیم به همین دلیل ما در صدد آن بر آمدیم تا مطالب جامع ,کامل و مفیدی در اختیارتان قرار دهیم .

به زبان ساده تر به این دستگاه ها ربات های پرنده ی بدون سر نشین نیز گفته می شود .

این ربات‌های پرنده شاید تمامی پرنده‌های بدون سرنشین را در بر بگیرند اما کوادرتور ها چون ترکیبی از مکانیک پرواز و الکترونیک و کامپیوتر می‌باشند .

از نظربسیاری از کارشناس‌ها محق هستند تا این لقب را یدک بکشند و این لقب به آن ها اختصاص داده شود .

کواد در لغت به معنی عدد چهار می باشد پس همان گونه که از نام آن ها پیداست دارای 4 موتور و به تبع آن 4 ملخ می باشند .کوادرتور یا کوادکوپتر یا پرنده 4 ملخه نوعی پرنده به شکل عمود پرواز است که به دلیل اینکه 4 ملخ آن به صورت صلیبی در کنار هم قرار گرفته اند این لقب به آن ها اختصاص داده شده است .

نوع پیکربندی این پرنده ها این امکان را برایشان فراهم می کند تا  بتوانند به صورت های  مساوی و هم چنین به راحتی و در تمامی جهات حرکت کنند و بتوانند قدرت مانور فوق العاده‌ای را از خود به نمایش بگذارند .

این پرنده ها بر  خلاف ظاهر ساده ای که دارند اتفاقا بسیار بسیار پیچیده تر از آن هستند که شما با توجه به ظاهر ساده ی آن ها متصور هستید  برای همین است که هر کشوری قادر به طراحی آن ها نیستند و طراحی این نوع از کوادکوپترها در کشورهای محدودی انجام می‌گیرد .

یکی از مشکلات عظیم و پیچیده ای که در سر راه طراحان چنین پرنده هایی وجود دارد مسئله ی پایداری این نوع از پرنده هاست .

کوادکوپتر با کوادروتور چه تفاوتی دارد؟ اگر تفاوتی وجود دارد این تفاوت ها چیست؟

همان طور که در قسمت ها قبل و مباحث پیشین عنوان شد ,کوادکوپتر ها پرنده های عمود پرواز بدون سرنشینی هستند که دارای 4 بازو می باشند . به تبع این 4 بازو 4 موتور نیز دارند .

از کوادکوپتر ها برای تفریح و سرگرمی ، تجارت ، کارهای نظامی ، صنعتی و تجاری استفاده های زیادی می شود .

اغلب پرنده های تفریحی ، این نوع از پرنده ها سرگرمی قابل فروش نیز با عنوان کوادکوپتر خطاب می شوند .

اما معنی کلمه ی کواد روتور چیست ؟ آیا کواد روتور از کوادکوپتر متمایز و جداست ؟

به صورت بسیار قاطعانه ای می توان این سوال را پاسخ گو بود و می توان گفت  که میان عناوین ذکر شده در قسمت فوق ,تفاوت و تمایزی میان کواد روتور ها و کوادکوپتر ها وجود ندارد اما به صورت کلی می توان پاسخ داد که پرنده های 4 موتوره ی هابی و تفریحی ، سرگرمی با لفظ کوادکوپتر و پرنده های 4 موتوره نیمه حرفه ای و تمام حرفه ای جی پی اس دار با لفظ کواد روتور خطاب می شوند .

مثل این است که ما یک شخص 4 ساله را کودک و یک شخص 6 ساله را بچه خطاب کنیم .

در واقع به صورت کلی می توان گفت  کوادکوپتر و کواد روتور یک چیز هستند و حتی می توانند به جای یکدیگر نیز بکار روند اما آن چیزی که در اصل و در عرف مولتی روتور ها جا افتاده است به صورتی است که در قسمت بالا گفته شد .

حتی در بسیاری از قسمت های مختلف سایت در مورد عرضه و توضیح محصولات نام این دو محصول به جای یک دیگر نیز به کار برده شده است مثلا در جایی پرنده تارانتولای بدون دوربین را با لفظ کواد روتور و در جایی دیگر پرنده تارانتولای با دوربین را با لفظ کوادکوپتر خطاب و معرفی کرده ایم . این کار فقط به این دلیل انجام شده است تا ما کاربران  را با هر دو عناوین آشنا کرده و آن ها بتوانند استنباط کنند که  تفاوت خاصی میان این دو عنوان وجود ندارد .

اما بهتر است به آن چیزی که بیشتر جا افتاده است احترام گذاشته شود و بر آن باشیم تا پرنده های بازی ، هابی و تفریحی – سرگرمی را با لفظ کوادکوپتر و پرنده های تخصصی را با لفظ کواد روتور خطاب کنیم .

مثال : کوادکوپتر CX-35

مثال : کوادروتور فانتوم 4 پرو

اگر هنوز کواد نخریدید می توانید برای خرید کوادکوپتر یا کوادروتور به لینک زیر مراجعه بفرمایید و انواع کوادکوپتر های مجموعه رایان هابی را مشاهده نمایید.

خرید کوادکوپتر

با رایان هابی دنیاتو متفاوت کن!!!

 

منبع: رایان هابی            مرجع: کوادکوپتر

اخبار مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

*

code