آموزش-پرواز-کوادکوپتر-عمومی

آموزش پرواز کوادکوپتر-عمومی

آموزش پرواز کوادکوپتر-عمومی

توضیحاتی مختصر در خصوص آموزش پرواز کوادکوپتر-عمومی

با توجه به کوادکوپتر ها و انواع آن ها حال بر آن شدیم تا در این مقاله در مورد آموزش پرواز کوادکوپتر به صورت عمومی و برای کلیه کوادکوپترها به صورت کلی توضیح دهیم .

تنوع کوادکوپتر ها زیاد است اما عموماً طرز استفاده اکثر آنها شبیه به هم می باشد.

نگرانی های موجود برای خرید کوادکوپتر :

شاید برای شما پیش آمده باشد که با خرید کوادکوپتر و چگونگی نحوه ی  استفاده از آن ها دچار مشکل شده باشد که با وجود آماتور بودن و بی تجربگی باعث از بین رفتن هزینه های نسبتا بالایی که برای خرید این نوع از پهباد ها متحل شده اید , بشوید .

پس همین حالا زمان بسیار مناسبی است تا شما بتوانید با بهره گیری از نکات آموزشی و عملی که کارشناسان این سایت در اختیارتان قرار می دهند استرس و نگرانی را از خود دور کنید و با آسودگی خاطر از کوادکوپتر خود استفاده نمایید .

خطر همیشه در کمین انسان و هم چنین وسایل و محیط اطراف او می باشد.برای مثال امکان دارد در روزنامه ها ,سایت های خبری ,شبکه های اجتماعی و اخبار و رسانه ها با وقوع حوادث زیادی در رابطه با پهباد ها و گواد کوپتر مواجه شده باشید , امروز ک پهباد از رادار خارج شد و هنوز پیدا نشده است ،امروز یک پهباد سقوط کرد و منفجر شد و خبر های بسیاری از این دست . اما چیزی که واقعیت دارد این است که انسان نمی تواند از این حوادث فرار کند و همیشه در صنعت هوایی بشر رویارویی با این خطرات وجود دارد .

در ابتدا خرید کوادکوپتر غیر حرفه ای گزینه ی مناسب تری است :

بابت هزینه ای که برای خرید کوادکوپتر می پردازید چندان نگران نباشید .زیرا در ابتدای خرید یک نمونه ی کوچک شده و ابتدایی خواهید خرید این نمونه ی کوچک تا زمانی که شما طریقه ی استفاده از کوادکوپتر را فرا نگیرید و بر آن مسلط نشوید با شما خواهد بود و با راهنمایی اصول پرواز شما را همراهی خواهد کرد . بهتر است تلاش کنیم و روی این کار تمرکز کنیم تا بتوانیم به زودی بر این وسیله مسلط شویم .و می توانیم به صورت حرفه ای در آسمان اوج بگیریم .

با هر مرتبه ای که به پرواز در می آیید یک موضوع  جدید به تجربه پرواز با پهبادها افزوده می شود ، هربار این موضوع و مسئله به روزرسانی خواهد شد .

کارشناسان رایان هابی برای شما یک راهنما و اصول اولیه بسیار جامع و با کیفیت را آماده کرده اند تا پرواز با کوادکوپتر ها را تا حدودی به صورت مبتدی به شما آموزش دهند .پیشرفت در این زمینه بیشتر از که نیازمند استعداد باشد نیازمند علاقه و تکرار تمرین است .

بهتر است از کجا شروع کنیم ؟

مولتی روتور جز یکی از سرگرمی های جدید و نو پاست .در این مدت توانسته رشد چشم گیری کند  و طرفداران زیادی را جلب کند البته خیلی ها هنوز نسبت به این سرگرمی جدید و هیجان انگیز اطلاعات زیادی ندارند و تقریبا هیچکس اطلاعاتی از مولتی روتور ها هنگام شروع فعالیت آن ها نداشت !

مردم اطلاعات خاصی در مورد دستگاه ندارند و تنها چیزی که می دانند ، کنترل رادیویی و شروع به پرواز با دکمه های بالا و پایین است .

لازم است این نکته را بدانید کوادکوپترها دستگاه های قدرتمندی هستند که دارای  پروانه های سریعی هستند و در صورت کوچکترین بی احتیاطی از طرف شما ، به سرعت سقوط خواهند کرد  شما با پرهیز از مناطق مسکونی و خواندن مقالات جلوگیری از پرواز این خسارت  را به حداقل برسانید .

مناسب ترین کوادکوپتر ، برای افراد مبتدی !

بهتر است که برای جلوگیری از ایجاد خسارت های مالی و آموزش پرواز در سطوح نیمه حرفه ای ، از کوادکوپترهای ساده و کوادکوپتر ارزان قیمت استفاده کنید که در این خصوص  پیشنهاد ماکوادکوپتر های برند سایما است .

قیمت کوادکوپتر های ساده کمتراز ۶۰۰ هزار تومان می باشد .پس شما می توانید با صرف هزینه کم از خطر مالی سقوط در امان خواهید بود . علاوه بر مطالب بیان شده ، این نوع از کوادکوپتر ها بسیار سبک هستند و در صورت برخورد صدمه خیلی کمتری به اشیاء یا افراد می رسانند .
در پاره ای از مواقع ما شاهد سقوط کوادکوپتر های پیشرفته و گران قیمت بعضی از کاربران خود هستیم به این دلیل است که ما خرید کوادکوپتر های سبک تر و کوچک تر و ارزان قیمت تر را به شما پیشنهاد می کنیم .

رادیو کنترل فرستنده کوادکوپتر :

اگر شما تا به حال با کنسول های بازی،  بازی را تجربه کرده باشید ، تاحد زیادی با این نوع از فرستنده آشنایی کامل دارید ! چون فرستنده هایی که ما با آن ها در ارتباطیم شباهت بسیار زیادی به این کنسول ها دارند .

شما در این نسخه دو پدال اصلی برای دریچه گاز یعنی حرکت دادن کوادکوپتر و کنترل آن را مشاهده می کنید .
هم چنین در این کنترل دکمه پاور که برای روشن و خاموش کردن ماشین به کار می رود، قابل مشاهده خواهد بود .
شما برای تعویض حالت پرواز در این کنترل یک سوئیج خواهید داشت .

LEDها و … نیز در این کنترل از راه دور به کار رفته است که کم کم با آن ها آشنا خواهید شد.
Throttle: برای صعود و فرود از آن استفاده می شود.
Yaw: برای چرخش طبق عقربه های ساعت و یا خلاف آن از این قسمت استفاده می شود.
Roll: برای انحراف کوادکوپتر به چپ و راست می توانید از این قسمت استفاده کنید.
Pitch: این دکمه برای حرکت روبه جلو و یا عقب کوادکپر استفاده می شود.

حالت پرواز کوادکوپتر :

حالت های پرواز متعدد و مختلفی بسته به نوع کوادکوپتر و یا کنترل آن ها وجود دارد .

متداول ترین حالت های پرواز با این کوادکوپتر ، حالت تنظیم ارتفاع خودکار، حالت نگرش ,حالت زاویه دار و … است.هرکدام از این حالت های پرواز برای اخلاف مختلفی طراحی شده است و از سنسورهای مختلفی با امواج مختلف رادیویی طراحی شده اند . به عنوان مثال برای حالت سطح خود ، آن را با استفاده از سنسور ژیروسکوپ و شتاب سنج و هلی کوپتر طراحی کرده اند که همیشه سعی خواهد کرد خود را در تعادل حفظ نماید اما حالت زاویه دار تنها با استفاده از ژیروسکوپ و هلی کوپتر ساخته شده است . در این حالت شما وقتی زاویه ای به حرکت این ماشین پرنده می دهید ، این ماشین درهمان حالت باقی خواهد ماند تا در زمانی که شما زاویه تغییر را دستی به آن وارد نمایید . تنظیم در سطوح گوناگون در شرایط مختلف امری لازم است که کم ترین کاربرد آن جلوگیری از گیج زدن و تلوتلو خوردن کوادکوپر در آسمان می باشد . که البته این مطلب به خاطر این واقعیت می باشد که در حالت های گوناگون به صورت های مختلف کوادکوپتر در تلاش است تا به صورت تعادل در آسمان برسد این حالت تعادل و کنترل و تلوتلو نخوردن دستگاه بسیار در حفظ آن در اوج موثر ، تکان های بیجا در آسمان می تواند به یک سقوط بد فرجام منجر شود !

حالت تغییر سرعت کوادکوپتر :

 

حالت سرعت ,یکی از حالت های پرواز کوادکوپتر می باشد ، این حالت توأم است با سرعت و هیجان و هم چنین با نرمی کار می کند و احساس مهیج پرواز را بیش از پیش به شخص انتقال می دهد و این حالت مثل یک هوش مصنوعی در پرواز به شما کمک می کند .و همین امر باعث می شود تا اکثر خلبانان از این حالت استفاده کنند .

حالت زاویه دار برای فرد تازه کار , کنترل را بسیار سخت و دشوار می کند برای همین به افراد مبتدی پیشنهاد می کنیم اصلا از این حالت استفاده نکنند چون ممکن است تجربه تلخی در ابتدای کار داشته باشید !اما حالت تنظیم ارتفاع خودکار بهترین حالت برای افراد تازه کار می باشد .

اصول و چگونگی پرواز کوادکوپتر :

قوانین مختص به شروع پرواز با کوادکوپتر ها ,

باد در روز پرواز فراموش نشود !

بهترین محیط که در هر جایی یافت می شود ، یک مکان باز با موانع بزرگ مثل ساختمان است که جلوی عوامل مزاحمی مثل باد را بگیرد .

موبایل خود را خاموش کنید ,  از وسایل مزاحم دوری کنید ، مطئن شوید که مکان منتخب کاملا امن است , در حالت به وجود آمدن مشکل به کسی ضربه ی جانی و یا به مکانی آسیب مالی نمی رسد . کمی کوادکوپتر را از زمین در حالت صعود قرار دهید و از نقطه A به نقطه B پرواز کنید و به زمین نشاندن کوادکوپتر را امتحان کنید .

این کار را چندین بار تکرار کنید . با هربار امتحان زمانی که از خود مطمئن تر می شوید مقدار فاصله را افزایش دهید .حرکات را مهیج تر کنید و البته هرسقوط یک امتیاز منفی برایتان به حساب می آید , پس محتاط رفتار شود .

سرعت باد

یکی از نعمات خداوندی باد ها هستند اما همان طور که می دانید باد یک عنصر غیر قابل پیش بینی و پیشگیری است , هیچ خلبانی دوست ندارد که لذت یک پرواز شان را در روز هایی که باد می وزد به خاطره ای تلخ مبدل کند ، البته هستند خلبان هایی که  منتظر روزهای بادی می نشینند تا تجربه کافی را در این روزها هم بدست آورند . از حرکت تند در روزهای بادی به ویژه روزهایی که همراه باد تند هستند  به طور جدی پرهیز کنید . توصیه می شود در زمان هایی که سرعت باد بیشتر از ۱۵متر بر ثانیه است از پرواز خودداری کنید مخصوصا در اوایل کار که تجربه کافی ندارید .

تمرین معلق ماندن در هوا

معلق ماندن در هوا کاری بسیار سخت و دشوار است زمانی که شما از طریق مانیتور کنترل هوا می توانید به آسانی معلق بمانید پس در واقع از لحاظ توانایی پرواز به سطحی رسیده اید که می توانید به راحتی کنترل کوادکوپتر تان را به دست بگیرید و این نشانه ی خوبی در پیشرفت شماست .

کاهش سرعت !

زمانی که با سرعت درحال پرواز رو به سمت جلو هستید ، ممکن است چیزی مثل یک درخت چند قدم جلوتر باعث شود حس نا خوشایندی به سراغتان بیاید پس اگر  متوجه آن درخت نباشید و دیگر بیش از حد به آن نزدیک شده باشید مدیریت سرعت بالای خودتانرا از دست می دهید و متاسفانه… ، اما اگر شما مدیریت مناسبی روی کوادکوپتر داشته باشید و همیشه با دریچه سرعت بازی کنید ، همیشه کنترلش کنید و آماده برخورد باشید و در ذهنتان این موضوع باشد که اگر الان به مانعی برخوردم چگونه از آن عبور کنم ! می توانید از بسیاری خطرات دور شوید .

شما با رها کردن دریچه گاز و خنثی کردن پروانه ها می توانید کوادکوپترتان را نگه دارید اما باید این کار را سریع انجام دهید و حرفه ای، چون انجام اشتباه همین امرمنجر به سقوط شود .

نتیجه گیری

تصادف امری اجتناب ناپذیر می باشد حتی برای حرفه ای ها و کارشناسان.  ما هرگز نمی توانیم تصادف را در زمین به حداقل و حتی صفر برسانیم ، چه برسد در آسمان !

تنها کاری که در مواجه با خطر می شود  انجام داد  به حداقل رساندن خسارات و صدمات ناشی از آن اتفاق خواهد بود .
امید است تا ما توانسته باشیم اطلاعاتی هر چند اندک را در این مقاله در رابطه با چگونگی استفاده از انواع پهباد (کوادکوپتر ها ) را به شما کاربران عزیز آموزش داده باشیم و شما بتوانید بهره مند شده باشید .

اگر هنوز کواد نخریدید می توانید برای خرید کوادکوپتر یا کوادروتور به لینک زیر مراجعه بفرمایید و انواع کوادکوپتر های مجموعه رایان هابی را مشاهده نمایید.

خرید کوادکوپتر

با رایان هابی دنیاتو متفاوت کن!!!

اخبار مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

*

code